Sukces kół gospodyń

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
19 grudnia 2011

Sukces kół gospodyńSukcesem kół gospodyń z Domaradza i Baryczy zakończył się konkurs potraw wigilijnych zorganizowany przez LGD Ziemia Brzozowska. Nasze gospodynie zajęły trzecie miejsca w dwóch kategoriach.

W kategorii danie gorące I miejsce przyznano dla KGW w Orzechówce za barszcz grzybowy, II dla KGW w Krzemiennej za zupę grzybową (borowikową), a trzecie dla KGW w Baryczy za gołąbki z grzybami. W kategorii danie na zimno zwyciężyło KGW w Witryłowie i ryba faszerowana, na drugim miejscu KGW w Krzywem i „koci lament”, a na trzecim KGW w Domaradzu i mamałyga. W trzeciej kategorii - deser zwycięzcami okazały się panie z KGW w Starej Wsi i jabłko pieczone z budyniem i faworkiem, II miejsce przypadło dla KGW w Wydrnej z ciastem świątecznym, a III dla KGW w Niebocku za sernik.

Zwycięzcy otrzymali wartościowe nagrody, a wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich uczestniczące w konkursie – upominki, będące wyrazem docenienia ich wkładu w propagowaniu i kultywowaniu lokalnych tradycji, ufundowane przez Stowarzyszenie LGD „Ziemia Brzozowska”.

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z KONKURSU POTRAW WIGILIJNYCH

Autor: Tomasz Bober

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2011-12-19
Data publikacji:2011-12-19
Osoba sporządzająca dokument:Tomasz Bober
Osoba wprowadzająca dokument:Katarzyna Kielnar
Liczba odwiedzin:5429