Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa Podprogram 2018 - podsumowanie w Gminie Domaradz

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
31 lipca 2019

Poniżej zamieszczamy podsumowanie działań jakie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Domaradz z terenu województwa podkarpackiego przy współpracy Bankiem Żywności w Rzeszowie realizowało w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa Podprogram 2018 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem było zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie wrzesień 2018 – czerwiec 2019.

PODPROGRAM 2018 – efekty

 1. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Domaradz z terenu województwa podkarpackiego przy współpracy Bankiem Żywności w Rzeszowie realizowało Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa Podprogram 2018 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem było zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie wrzesień 2018 – czerwiec 2019.
 2. Osoby potrzebujące otrzymały bezpłatnie artykuły spożywcze:
 • warzywne i owocowe (groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, powidła śliwkowe);
 • skrobiowe (makaron jajeczny, makaron kukurydziany bezglutenowy, ryż biały, kasza gryczana, herbatniki maślane),
 • mleczne (mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający),
 • mięsne (szynka drobiowa, szynka wieprzowa mielona, pasztet wieprzowy, kabanosy wieprzowe, filet z makreli w oleju),
 • cukier (cukier biały, miód wielokwiatowy),
 • tłuszcze (olej rzepakowy),
 • dania gotowe (gołąbki w sosie pomidorowym).
 1. Pomoc żywnościowa trafiła do 1365 osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej z terenu województwa podkarpackiego.
 2. Wydaliśmy osobom potrzebującym:

o 65,0656 ton żywności;

o 5 302 paczek żywnościowych;

o 0 posiłków;

 1. W ramach Podprogramu 2018 dla 180 osób korzystających z pomocy żywnościowej przeprowadzono 9 warsztatów edukacyjnych w ramach działań towarzyszących:
 • Ekonomiczne - 1 spotkań dla  24 uczestników
 • Żywieniowe – 1 spotkań dla 19 uczestników
 • Kulinarne - 7 spotkań dla 137 uczestników

Ponadto Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Domaradz przeprowadziło w ramach działań towarzyszących niefinansowych trzy dwudniowe spotkania szkoleniowo warsztatowe z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej w sektorze Ekonomii Społecznej. Uczestniczyło w nich 47 mieszkańców Gminy Domaradz, korzystających ze wsparcia w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa Podprogram 2018 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Uczestników szkoleń zapoznano m.n  z zagadnieniami: zakładania podmiotu ekonomii społecznej, w tym fundacji, stowarzyszeń spółdzielni socjalnych; statutu i jego zmian; zawierania umów o pracę i umów cywilnoprawnych; wolontariatu w działalności podmiotów ekonomii społecznej; przychodów i kosztów działalności nieodpłatnej, odpłatnej i działalności gospodarczej; możliwości pozyskiwania środków na działalność spółdzielni socjalnej (np. crowdfunding), dotacje – jako źródło finansowania; zasad prowadzenia rachunkowości w spółdzielniach socjalnych; zasad tworzenia polityki rachunkowości. Omówiono najistotniejsze zagadnienia w obszarze sprawozdania finansowego.

Autor: Bernadeta Głód

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-07-31
Data publikacji:2019-07-31
Osoba sporządzająca dokument:Bernadeta Głód
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1173