„Kucharz małej gastronomii” w gminie Domaradz

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 października 2011

Kucharz małej gastronomii w gminie Domaradz5 września 2011 r. w remizie OSP Domaradz rozpoczął się kurs zawodowy pn.: ,,Kucharz małej gastronomii z obsługą kas fiskalnych” w ramach projektu ,,Czas na aktywność w gminie Domaradz”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pierwszy etap kursu - ,,kucharz małej gastronomii” trwał 120 godzin dydaktycznych, a jego uczestnikami było 12 kobiet z naszej gminy.

Kurs miał na celu zapoznanie z zawodem kucharza, zdobycie fachowej wiedzy z tej branży oraz poznanie technik produkcji w zakresie pozwalającym na podjęcie pracy w szeroko pojętej gastronomii.

Podczas szkolenia można było nauczyć się w szybkim czasie przyrządzać bardzo wykwintne dania z rożnych kuchni świata. Nasze kursantki pod okiem fachowego instruktora Pana Bartosza Zawadzkiego, mogły doskonalić własne doświadczenia i podnosić swoje umiejętności kulinarne. Każde zajęcia uczestniczki rozpoczynały od poznawania podstawowych wiadomości z zakresu gastronomii, a następnie zdobytą wiedzę mogły wykorzystywać w praktyce na kuchni, przyrządzając między innymi takie potrawy jak: kurczak po hawajsku z ryżem, sałatka czosnkowa, Cannelloni z nadzieniem mięsno – pomidorowym, zupa gulaszowa, warstwowa sałatka z tuńczyka, penne a’la Italiano, tiramisu, lasagne mięsno - szpinakowe, kieszonki schabowe nadziewane i wiele innych.

W ramach zajęć można było także zapoznać się ze sztuką carvingu (rzeźbienie w warzywach i owocach).

Na zakończenie kursu z gastronomii organizatorzy i beneficjentki degustowali wspaniałe potrawy przygotowane w ramach egzaminu wewnętrznego.

Ze strony GOPS Domaradz wszystkim naszym uczestniczkom życzę powodzenia podczas szukania pracy w gastronomii oraz wielu kulinarnych przygód w domu.

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z KURSU

Autor: Tomasz Bober

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2011-10-25
Data publikacji:2011-10-25
Osoba sporządzająca dokument:Tomasz Bober
Osoba wprowadzająca dokument:Katarzyna Kielnar
Liczba odwiedzin:896